DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI


W naszych kalendarzach znajdziemy wiele  śmiesznych lub mało poważnych świąt, ale tym razem będziemy obchodzić Dzień Składanki i Łamigłówki (29 stycznia).

Rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu, choćby kosztem serialu w telewizji. Będziemy mieć do tego dobrą okazję.

Poszczególne zdolności umysłowe (np. językowe czy matematyczne) związane są nie tylko z predyspozycjami i uwarunkowaniami genetycznymi. Można je poprawić przez odpowiednie ćwiczenia i ogólną pracę nad intelektem oraz zastosowanie szeregu czynników wpływających na stan umysłu. Rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek i łamigłówek logiczno-matematycznych rozwija umiejętność myślenia również w innych dziedzinach, które nie są bezpośrednio związane z matematyką. Buduje inteligencję ogólną, kształtuje zdolność logicznego myślenia oraz uczy wyciągania wniosków i argumentacji. Ćwiczenie tego typu zadań bardzo dobrze wpływa na tworzenie się nowych powiązań między neuronami, pobudza wydzielanie się neuroprzekaźników i wspomaga tym samym szybkość oraz jakość myślenia. (cyt. A. Dydel „Trening umysłu”).

W śród wielu propozycji na ćwiczenie umysłu znajdziemy wszelkiego rodzaju krzyżówki, Sudoku, gry wymagające logicznego myślenia, zagadki i łamigłówki matematyczne. Warto poświęcić codziennie chwilę czasu na rozwijanie naszego umysłu, przez co wzmocnimy nasze zapamiętywanie i zdobędziemy wiele cennych informacji a także zwiększymy możliwości naszego mózgu.

Zachęcam do odwiedzenia stron i rozwiązanie zagadek logicznych!

https://miastodzieci.pl/zagadki/logiczne-zagadki-matematyczne/

https://szaloneliczby.pl/zagadki-matematyczne/

https://www.quizme.pl/dzial/zagadki_logiczne

 

Anna Gwiazdowska

Grafika: kalbi.pl

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TABLICZKA MNOŻENIA

WIELKANOCNE ŁAMIGŁÓWKI

PATRONI NASZEJ SZKOŁY - HENRYK SIENKIEWICZ